27 maja 2015

Pierwsza Noc Bibliotek 2015

Jest to pierwsza impreza promująca czytanie książek oraz biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Biblioteki z całej Polski zapraszają w swoje podwoje czytelników oraz specjalnych gości m.in. pisarzy.
Z całym projektem można zapoznać się na specjalnie stworzonej stronie.Zapraszamy na wydarzenia także w Trójmiejskich bibliotekach.

Po wspaniałej Europejskiej Nocy Muzeów – kolej na Noc Bibliotek! W Gdyni trzy filie Miejskiej Biblioteki Publicznej: nr 1 na Obłużu, przy ul. Boisko 6, nr 10 na Wzg. Maksymiliana przy ul. Biskupa Dominika 3 oraz nr 18 na Chyloni przy ul. Kartuskiej 20 przygotowały specjalne atrakcje. Początek godz. 18.00, zakończenie godz. 22.00.
Szczegóły na stronie.

Także w Rumi Stacja Kultura włączyła się w tę akcję.Spotkanie nocnych marków rozpocznie się o godz.19.00 wspólnym czytaniem „Lokomotywy” Tuwima. Organizatorzy przygotowali wachlarz atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. spoglądanie w gwiazdy z Heweliuszem, przejażdżka „Orient Expressem”, podróż w krainę smaków, czyli Rozsmakuj się w Bibliotece, flash mob- wspólne czytanie/ literatura śpiewająco, akcja tworzenie plakatu „Wybieram Stację Kultura”, bitewne gry planszowe i wiele innych.

Także Biblioteka Sopocka im. Józefa Wybickiego zaprasza na Noc Bibliotek.


Odbędzie się także spotkanie z Małgorzatą Grzebałkowską, autorką książek: "1945. Wojna i pokój" oraz " Beksińscy. Portret podwójny". 


Więcej szczegółów na stronie.

ZAPRASZAMY!!!

Brak komentarzy: